Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                                   

                                                                                   


 

Buggykiting (także Kitesailing lub Buggying) - sport ekstremalny, odmiana żeglarstwa lądowego polegająca na poruszaniu się po lądzie lub piasku przy pomocy specjalnego wózka, do którego dołączony jest latawiec pełniący rolę napędu wiatrowego. Wózki - nazywane kite buggy osiągają rekordowe prędkości przekraczające 100 km/h.

Buggykiting dostarcza niezapomnianych wrażeń, dawkę adrenaliny (rekord świata to 133,40 km/h) i poczucie bezpieczeństwa (latawiec zawsze można puścić i przerwać jazdę). Jest to jedna z niewielu możliwości podróżowania przy pomocy sił natury.

Latawiec, służący za źródło energii napędowej może mieć powierzchnię od metra do kilkunastu metrów kwadratowych (wymiar jest podany zwykle na zewnętrznej części latawca w metrach). W buggykitingu wykorzystuje się latawce komorowe - miękkie i bardziej podobne w konstrukcji do paralotni. Odpowiedni sprzęt dobierany jest w zależności od stopnia zaawansowania i celu, jaki chce się osiągnąć w jeździe na buggy. Prostszy i bezpieczny dla osób początkujących lub profesjonalny, wymagający większych umiejętności.

Zapraszamy wszystkich na szkolenia.

Informacje pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://www.youtube.com/watch?v=PwZggWlLK0c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ScE5x0xEIL0

http://www.youtube.com/watch?v=FqK3Vs7_OAU&feature=related

Dodatkowe informacje