Nawigacja - szukaj

Nawigacja

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                                                   

                                                                                   


 

Najdłuższy przelot w Europie 412 km na GIN TRIBE

Ukraiński pilot Mike Goncharov-Goryanskiy lecąc na paralotni GIN Tribe ustanowił rekord Europy w najdłuższym locie na paralotni. Przeleciał dystans 412 km, za co należą się mu ogromne gratulacje!

Marzeniem Mikea było dolecieć tak daleko, aby zobaczyć morze, w 2011 roku udało mu się pokonać odległość 325 km, ale niestety występujące mgły nie pozwoliły mu tego marzenia zrealizować. Tym razem poleciał jeszcze dalej i nie dość, że zobaczył morze to wylądował zaraz obok i poszedł się w nim o kąpać!

Mike zaczął latać na paralotni w 2007 roku, robiąc krótkie loty za wyciągarką. W następnych latach kupił napęd, co pozwoliło mu nauczyć się jak znajdywać i najlepiej wykorzystywać termikę aby jak najdłużej pozostać w powietrzu. W 2010 roku zorganizował wyciągarkę i powrócił do latania swobodnego. Udało mu się zrobić kilka dużych trójkątów oraz w kolejnym roku wspomniany przelot 325 km na swoim GIN Tribe XS.

Jego najdłuższy przelot 412 km był pierwszym w Europie przelotem na odległość powyżej 400 km. Przelot trwał 8,5 godziny z średnią prędkością około 50 km/h. Podczas lotu maksymalna wysokość wyniosło 3000 m. Ukraińskie równiny są idealne do długich lotów XC, z niecierpliwością czekam na kolejne wyśmienite wyniki!

Tracklog

Tribe

Dodatkowe informacje